Джетс вече не трябва да отговарят на въпроси относно дългото си занасяне срещу Пейтриотс
AP News | 2024-01-07 | 01:56:06

ФОКСБОРОУ, Масачузетс (AP) — Господството на Пейтриотите от Нова Англия над Ню Йорк Джетс беше пометено в атмосферата на снежния глобус, която погълна Gillette Stadium.

И още по-сладък край на поредицата от 15 загуби на Джетс е, че победата им със 17-3 в неделя може да дойде в последния мач на Бил Беличик от страничната линия на Нова Англия.

„Добре е да го сложим в леглото“, каза куотърбекът Тревър Сиемиан, след като завърши 8 от 20 подавания за 70 ярда за Джетс (7-10).

Greg Zuerlein вкара три гола от полето, за да помогне на Джетс да спечелят първата си победа над Пейтриотс след победата в продълженията на 27 декември 2015 г. Това отбеляза първата победа на Джетс в Нова Англия от плейофния кръг на AFC през 2010 г. — и първата им победа в редовния сезон там от 2008 г.

„Сигурен съм, че Треньорът не се възпламенява, когато получава въпроси за такива неща“, каза Сиемиан за Робърт Салех, който беше 0-5 срещу Пейтриътс като старши треньор на Джетс. „Вероятно не е нужно да говорите повече за това.“

През последните години победите на Нова Англия над Ню Йорк бяха в диапазона или от изкривяване, или от гладко бръснене. През 2021 г. Патриотите продължиха да го излъчват през четвъртата четвърт в поражение 54-13. През миналия сезон Джетс позволиха на новобранеца на Патриотите Маркъс Джоунс да върне удар за тъчдаун по време на последните секунди на победа с 10-3, която позволи на Нова Англия да продължи доминацията си над съперника си AFC East.

„Вие Трябва да направя нещо доста специално, за да мога да имам такава победна серия“, каза Салех. „Днешният мач беше за това да започнем 2024 г. с десния крак, да спечелим и да се надяваме първата от многото през 2024 г.“

Zuerlein реализира от 21, 40 и 33 ярда, но не успя при своя опит от 49 ярда с 21 секунди до края на първото полувреме.

„Донякъде жестока игра. Забавно, но трудно пързаляне там,” каза Сиемиан.

Джетс уволниха Бейли Запе седем пъти и го принудиха да хвърли две прихванати пасове през четвъртата четвърт, когато все още беше мач от шест точки.

„Това е истинска благословия. Малките неща са важни,” каза ъгловият защитник на Джетс Сос Гарднър. „Това е част от историята, ако питате мен. Не бих искал да го правя с друг треньорски щаб или група момчета.”

Снежните условия го направиха идеален за управление на топката и Джетс удариха Пейтриотс зад Брийс Хол, който се втурна за 178 ярдове. Това беше третата игра на Хол на 100 ярда за сезона и го остави на 10 ярда от кампания на 1000 ярда, след като видя, че годината му на новобранец беше прекъсната от контузия в коляното.

„Погледнах (неделя сутринта) и видях куп сняг на земята“, каза Хол. „Всички бекове знаеха, че ще трябва да носят товара.“

Рекордното в кариерата си 37-о и последно пренасяне на Хол в мача доведе до тъчдаун от 50 ярда, който официално подпечата победата за Джетс с оставащо 1:57.

„Не го забелязвате като играта върви. Намирате този ритъм и като нападение се фокусирате върху това, което трябва да направите,” каза Хол, когато го попитаха за големия брой пренасяния.

Помолен да характеризира сезона 7-10 на своя отбор, който започна със загубата на куотърбека Арън Роджърс заради скъсано ляво ахилесово сухожилие и завърши с продължително занасяне срещу Пейтриотс, Салех използва думата „разочароващ“, преди да говори за изкачване на 2024 с десния крак.

„Ние знаем на какво сме способни“, каза Салех, „и сме много по-близо, отколкото се чувствам, както хората си мислят.“